Продрозкладка на селян як предтеча голодомору в Україні: на архівних матеріалах села Данина Ніжинського району

Аналізується політика більшовицької влади в українському селі 20-х років ХХ ст., суть якої полягала в тому, що замість вільного продажу харчових продуктів і сировини селяни змушені були в примусовому порядку майже все їстівне здавати державі. Йдеться про нові радянські поняття – продрозкладка і п...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2016
Автор: Тимошик, М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України 2016
Назва видання:Сiверянський лiтопис
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/100122
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Продрозкладка на селян як предтеча голодомору в Україні: на архівних матеріалах села Данина Ніжинського району / М. Тимошик // Сiверянський лiтопис. — 2016. — № 1. — С. 137-147. — Бібліогр.: 19 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Аналізується політика більшовицької влади в українському селі 20-х років ХХ ст., суть якої полягала в тому, що замість вільного продажу харчових продуктів і сировини селяни змушені були в примусовому порядку майже все їстівне здавати державі. Йдеться про нові радянські поняття – продрозкладка і продподаток. Указується на причини, через які селяни не могли сповна виконати накладеної на селянські господарства продрозкладки. Уперше оприлюднені архівні матеріали, в яких ідеться про нові способи викачування хлібних запасів у селян на користь держави: контрибуційні суди та обов’язкові трудові повинності. Уводяться до наукового обігу раніше не опубліковані документи про те, як влада розгортала справжні економічні репресії на селі, як і ким здійснювалися арешти тих селян, хто не спроможний був оплатити накладені високі податки.