Геолого-геохимическая несостоятельность газосланцевого бума

Установлено просторовий і структурно-геологічний зв’язок так званих газосланцевих родовищ США з нафтогазоносними басейнами (НГБ), які характеризуються високим теплоенергетичним потенціалом. З урахуванням надзвичайно низького власного (або мiгрантного?) газовмісту сланців (від 1,2 до 10,5 м3/т) висок...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2014
Автор: Кудельский, А.В.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут геофізики ім. С.I. Субботіна НАН України 2014
Назва видання:Геофизический журнал
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/100195
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Геолого-геохимическая несостоятельность газосланцевого бума / А.В. Кудельский // Геофизический журнал. — 2014. — Т. 36, № 1. — С. 105-118. — Бібліогр.: 18 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Установлено просторовий і структурно-геологічний зв’язок так званих газосланцевих родовищ США з нафтогазоносними басейнами (НГБ), які характеризуються високим теплоенергетичним потенціалом. З урахуванням надзвичайно низького власного (або мiгрантного?) газовмісту сланців (від 1,2 до 10,5 м3/т) високі запаси вуглеводневих газів у місцях їх залягання пов’язані з “перехопленням” субвертикальних газових потоків із глибокозанурених зон сучасного (або недавнього, за геологічною шкалою часу) нафтогазоутворення. Інакше кажучи, світовий газосланцевий бум, спровокований засобами масової інформації США, не має під собою підстав, а високий приріст газодобування в цій країні останніми роками зумовлений не експлуатацією так званих родовищ сланцевого газу, а освоєнням раніше за консервованих родовищ вільного газу (наприклад, Вудфорд та ін.) і (або) з перехопленням газопотоків з глибокозанурених зон сучасного нафтогазоутворення і нафтогазових родовищ НГБ (Хайнесвiлл та iн.).