О регистрации спонтанной электромагнитной эмиссии литосферы в протяженной соляной штольне

Наведено результати вимірювань імпульсного потоку електромагнітного випромінювання в діапазоні частот 2,5—50 кГц (на рівні 3 дБ) у прямолінійній горизонтальній частині штольні завдовжки 700 м, розміщеній на глибині 260 м і позбавленій техногенних збудників завад. Синхронно та однотипним приладом про...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2014
Автори: Захаров, И.Г., Шуман, В.Н.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут геофізики ім. С.I. Субботіна НАН України 2014
Назва видання:Геофизический журнал
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/100406
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:О регистрации спонтанной электромагнитной эмиссии литосферы в протяженной соляной штольне / И.Г. Захаров, В.Н. Шуман // Геофизический журнал. — 2014. — Т. 36, № 2. — С. 99-110. — Бібліогр.: 19 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Наведено результати вимірювань імпульсного потоку електромагнітного випромінювання в діапазоні частот 2,5—50 кГц (на рівні 3 дБ) у прямолінійній горизонтальній частині штольні завдовжки 700 м, розміщеній на глибині 260 м і позбавленій техногенних збудників завад. Синхронно та однотипним приладом проведено регістрацію імпульсного потоку випромінювання в пункті спостереження, розміщеного на денній поверхні над штольнею. Виконано також несинхронні вимірювання імпульсного потоку вздовж профілю, розташованого на денній поверхні під гострим кутом до азимута штольні. Виділено компоненту спонтанної електромагнітної емісії літосферного походження, не спотворену збудниками атмосферно-іоносферно-магнітосферного походження. Подано порівняльний аналіз записів імпульсного потоку, одержаних на денній поверхні та в штольні, глибина якої перевищує товщину скіншару в діапазоні частот 2,5—50 кГц, та їх геолого-геофізичну інтерпретацію.