Карта абсолютных значений поля силы тяжести территории Украины и некоторые аспекты ее возможной интерпретации

Для території України вперше побудовано електронну карту абсолютних значень поля сили тяжіння (Gн) з використанням суміщених електронних матриць аномалій Буге за густини проміжного шару 2,3 г/см3 і значень висотних відміток (Балтійська система). Розміри елементарної комірки матриць 1х1 км, отримана...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2015
Автори: Ентин, В.А., Гуськов, С.И., Орлюк, М.И., Гинтов, О.Б., Осьмак, Р.В.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут геофізики ім. С.I. Субботіна НАН України 2015
Назва видання:Геофизический журнал
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/103642
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Карта абсолютных значений поля силы тяжести территории Украины и некоторые аспекты ее возможной интерпретации / В.А. Ентин, С.И. Гуськов, М.И. Орлюк, О.Б. Гинтов, Р.В. Осьмак // Геофизический журнал. — 2015. — Т. 37, № 1. — С. 53-61. — Бібліогр.: 7 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Для території України вперше побудовано електронну карту абсолютних значень поля сили тяжіння (Gн) з використанням суміщених електронних матриць аномалій Буге за густини проміжного шару 2,3 г/см3 і значень висотних відміток (Балтійська система). Розміри елементарної комірки матриць 1х1 км, отримана помилка інтерполяції карти Gн для рівнинної місцевості ±2,1 мГал. Показано, що карти Gн дають повнішу інформацію про тектонічні процеси, які беруть участь у формуванні земної кори, оскільки відображують спільний вплив густинних і рельєфоутворювальних факторів, який не враховують під час аналізу карт аномалій Буге. Наведено приклади великих лінеаментів тектонічної природи, чітко виражених на карті Gн і практично не помітних на карті аномалій Буге. Порівняння аномалій Gн і Буге (2,3 г/см3) у гірських районах (Крим, Карпати) дає уявлення про глибинність гравітуючих об'єктів, а великі регіональні відмінності аномалій Gн, що досягають у межах України 950 мГал, необхідно брати до уваги під час вирішення завдань геофізичної екології та складання метеорологічних прогнозів. Указано на необхідність включення до комплекту гравіметричних матеріалів, використовуваних для геолого-геофізичних інтерпретації, і карт поля Gн. У зв'язку з цим запропоновано внести зміну в чинні положення з проведення гравіметричних робіт, увівши в них вимогу стосовно необхідності подання як звітного матеріалу карти спостереженого поля сили тяжіння.