Магнитное склонение на территории Украины: результаты наблюдений и вычислений

Запропоновано технологію розрахунку силових та кутових компонент вектора індукції магнітного поля Землі. Технологія ґрунтується на розробці тривимірної моделі земної кори і розрахунку від неї північної (ΔBax), східної (ΔBay) та вертикальної (ΔBaz) складових аномального магнітного поля, які у поєднан...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2015
Автори: Орлюк, М.И., Роменец, А.А., Марченко, А.В., Орлюк, И.М., Иващенко, И.Н.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут геофізики ім. С.I. Субботіна НАН України 2015
Назва видання:Геофизический журнал
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/103655
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Магнитное склонение на территории Украины: результаты наблюдений и вычислений / М.И. Орлюк, А.А. Роменец, А.В. Марченко, И.М. Орлюк, И.Н. Иващенко // Геофизический журнал. — 2015. — Т. 37, № 2. — С. 73-85. — Бібліогр.: 37 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Запропоновано технологію розрахунку силових та кутових компонент вектора індукції магнітного поля Землі. Технологія ґрунтується на розробці тривимірної моделі земної кори і розрахунку від неї північної (ΔBax), східної (ΔBay) та вертикальної (ΔBaz) складових аномального магнітного поля, які у поєднанні з відповідними складовими (B0х, B0y, B0z) нормального поля дають змогу визначити повні значення Вх- , By- , Bz -компонент магнітного поля Землі. З їх використанням розраховуються величина горизонтальної компоненти (BH) геомагнітного поля та кути його схилення D і нахилення І. Розраховано величини магнітного схилення D на територію України на епоху 2010 р. (змінюється від -6° до +20°) та віковий хід на період 2010-2015 рр. (6,0-7,5 хв/рік). Оцінено внесок у величину магнітного схилення D її нормальної (D₀) та аномальної (ΔD) складових. Точність розрахованих величин D оцінено зіставленням із заміряними значеннями магнітного схилення на магнітних обсерваторіях та пунктах вікового ходу. Для більшості пунктів різниця варіює в межах 3-6 хв. Результати розрахунків магнітного схилення D для часового інтервалу 2010-2015 рр. використовують державні служби України ("Украерорух", "Топографічна служба ЗСУ") для забезпечення безпеки польотів та розробки топографічних карт.