Розчинення феробору у потоці чавуну

Досліджено вплив температури заливання, площі взаємодії та вмісту бору у фероборі на ефективність розчинення феробору (фракція 1-5 мм) у потоці чавуну та на розподілення твердості по довжині технологічної проби. Визначено, що найбільший вплив на кількість розчиненого феробору має вміст бору у феробо...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2011
Автори: Могилатенко, В.Г., Чайковський, О.А., Хасан, О.С., Литвинець, Є.А., Ольшевський, В.С.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України 2011
Назва видання:Металл и литье Украины
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/104380
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Розчинення феробору у потоці чавуну / В.Г. Могилатенко, О.А. Чайковський, О.С. Хасан, Є.А. Литвинець, В.С. Ольшевський // Металл и литье Украины. — 2011. — № 1. — С. 17-20. — Бібліогр.: 2 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Досліджено вплив температури заливання, площі взаємодії та вмісту бору у фероборі на ефективність розчинення феробору (фракція 1-5 мм) у потоці чавуну та на розподілення твердості по довжині технологічної проби. Визначено, що найбільший вплив на кількість розчиненого феробору має вміст бору у фероборі, тому що він зменшує температуру плавлення феробору. Встановлено, що для мікролегування чавуну у ливарній формі доцільно використовувати феробор марки ФБ6, оскільки він має температуру плавлення нижчу за температуру рідкого чавуну і добре розчиняється у потоці металу.