Кінематика вихорового руху на обтічній поверхні з напівциліндричною канавкою

У роботі наведені результати експериментів по вивченню впливу локальної напівциліндричної канавки на гідравлічно гладкій плоскій поверхні, на джерела псевдозвукових пульсацій, структуру турбулентного примежового шару і його кінематичні та спектральні характеристики. Представлено дані візуальних досл...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут гідромеханіки НАН України
Дата:2007
Автори: Воскобійник, А.В., Воскобійник, В.А.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут гідромеханіки НАН України 2007
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/1044
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Кінематика вихорового руху на обтічній поверхні з напівциліндричною канавкою / А. В. Воскобійник, В. А. Воскобійник // Акуст. вісн. — 2007. — Т. 10, N 3. — С. 30-41. — Бібліогр.: 26 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У роботі наведені результати експериментів по вивченню впливу локальної напівциліндричної канавки на гідравлічно гладкій плоскій поверхні, на джерела псевдозвукових пульсацій, структуру турбулентного примежового шару і його кінематичні та спектральні характеристики. Представлено дані візуальних досліджень особливостей вихрового руху в середині заглиблення і над обтічною плоскою поверхнею. Вимірювання за допомогою дротяних термоанемометрів показали, що в середині канавки формуються когерентні вихрові системи різних масштабів, які періодично викидаються в примежовий шар. У результаті взаємодії турбулентного примежового шару, циркуляційного руху всередині канавки і викидів вихрових систем із неї з'являються локальні області зростання та зменшення місцевої швидкості, які характеризують процеси прискорення або гальмування потоку поблизу заглиблення. У спектральних залежностях пульсацій швидкості, заміряних усередині напівциліндричної канавки і поблизу неї, виявлені дискретні піки. Вони відповідають частоті обертання великомасштабного вихору всередині канавки, частоті його викиду назовні у примежовий шар і першій зсувній моді Розіте автоколивань для заглиблення. З віддаленням від канавки взаємодія примежового шару і енергоємних псевдозвукових джерел гідродинамічного шуму, породжених вихровим рухом всередині заглиблення, зменшується і турбулентний примежовий шар відновлюється.