Студентство педагогічних навчальних закладів радянської України 1920–1930-х рр. в оцінці сучасних українських науковців

У статті аналізуються праці сучасних українських вчених, які містять відомості про студентів педагогічних навчальних закладів України 20–30-х рр. ХХ ст. Автор доводить, що у добу незалежності вітчизняні автори переважно відтворювали загальноукраїнський контекст у вивченні студентства, або акценту...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут історії України НАН України
Дата:2016
Автор: Комарніцький, О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут історії України НАН України 2016
Назва видання:Історіографічні дослідження в Україні
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/104869
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Студентство педагогічних навчальних закладів радянської України 1920–1930-х рр. в оцінці сучасних українських науковців / О. Комарніцький // Історіографічні дослідження в Україні: Зб. наук. пр. — 2016. — Вип. 26. — С. 418-438. — Бібліогр.: 75 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті аналізуються праці сучасних українських вчених, які містять відомості про студентів педагогічних навчальних закладів України 20–30-х рр. ХХ ст. Автор доводить, що у добу незалежності вітчизняні автори переважно відтворювали загальноукраїнський контекст у вивченні студентства, або акцентували увагу переважно на студентській молоді лівобережного та південного регіонів України, не проводили градації студентів за окремими галузями освіти. Визначено, що абсолютна більшість досліджень хронологічно обмежуються 1920-ми рр. Звернуто увагу на те, що у 90-ті рр. ХХ ст. – на початку ХХІ ст. було створено лише поодинокі праці, присвячені студентам педагогічних вишів. Показано інформаційний потенціал цих досліджень, у яких представлені нормативно-правові акти більшовицької влади у галузі вищої освіти, дані про формування студентського складу, навчальну та громадсько-політичну діяльність молоді, її матеріальне становище.