Зимовий аспект живлення сови вухатої (Asio otus L.) в Кам’янці-Подільському та роль рукокрилих ссавців у її раціоні

Рукокрилі ссавці складають, в середньому, близько 1% раціону совоподібних на території Кам'янецького Придністров'я. Протягом останніх років все частіше реєструються зимівлі вечірниць рудих в Україні, у тому числі на території дослідження. Погадки для цього дослідження зібрані в 2011-2013 р...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2013
Автор: Дребет, М.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України 2013
Назва видання:Бранта: Cборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/105343
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Зимовий аспект живлення сови вухатої (Asio otus L.) в Кам’янці-Подільському та роль рукокрилих ссавців у її раціоні / М.В. Дребет // Бранта: Сборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции. — 2013. — Вип. 16. — С. 98-106. — Бібліогр.: 14 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Рукокрилі ссавці складають, в середньому, близько 1% раціону совоподібних на території Кам'янецького Придністров'я. Протягом останніх років все частіше реєструються зимівлі вечірниць рудих в Україні, у тому числі на території дослідження. Погадки для цього дослідження зібрані в 2011-2013 рр. Вони характеризують зимовий аспект живлення сов. Загалом, пластичність раціону сови вухатої переважно проявляється в сезонному переході на більш масові об'єкти харчування. У зимовому раціоні збільшується відсоток мишевих (Muridae) за рахунок їх більшої активності в цей період, тоді як загалом, практично у всіх випадках, переважають полівки (Arvicolidae), роду Microtus. Вечірниця руда відіграє важливу роль у зимовому раціоні сови вухатої (37.6%) на території дослідження, у зв'язку з ситуативним переключенням хижака на більш легкодоступну здобичі, тобто через пристосувальну активність до споживання випадкових об'єктів харчування в періоди високої активності кажанів.