Базальтові волокнисті матеріали та композити на їх основі – матеріали XXI століття

Проведено аналіз мінерально-сировинної бази гірських порід різних регіонів світу як однокомпонентної сировини для виготовлення базальтоволокнистих матеріалів та композитів на їх основі. Показана важливість організації виробництва базальтоволокнистих матеріалів та перспективність їх використання для...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2005
Автор: Сергєєв, В.П.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2005
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/113195
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Базальтові волокнисті матеріали та композити на їх основі – матеріали XXI століття / В.П. Сергєєв // Наука та інновації. — 2005. — Т. 1, № 6. — С. 91-101. — Бібліогр.: 7 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Проведено аналіз мінерально-сировинної бази гірських порід різних регіонів світу як однокомпонентної сировини для виготовлення базальтоволокнистих матеріалів та композитів на їх основі. Показана важливість організації виробництва базальтоволокнистих матеріалів та перспективність їх використання для вирішення економічних проблем України: будівництво, комунальне господарство, будівництво доріг, спеціальна техніка. Проаналізовані властивості базальтових неперервних волокон в порівнянні із скляними волокнами типу Е та високомодульними волокнами типу УМ-31А. Приведені принципові блок-схеми способів формування базальтових волокон та визначені сфери їх використання для виготовлення композитів на полімерних та неорганічних в'яжучих. Презентована уніфікована тара із склобазальтових композитів для зберігання та транспортування боєприпасів, показані техніко-економічні переваги даної тари в порівнянні із стандартною дерев'яною тарою. Визначено, що базальтоволокнисті матеріали, композити та вироби на їх основі є комерційними об'єктами, які потребують науково-технічного супроводження шляхом проведення фундаментальних та прикладних досліджень з метою оптимізації виробництва за показниками ціна/якість. Науково-технічні розробки мають інноваційний характер.