Підхід до уточнення поведінкових моделей програмного забезпечення з використанням паттернів проектування

У роботі представлено підхід до уточнення поведінкових моделей програмного забезпечення (ПЗ), які представляються діаграмами кооперацій. Уточнення поведінкових моделей ПЗ може бути як і окремою операцією Model-Driven Architecture (MDA) та Model-Driven Development (MDD) [1], так і складовою у вирішен...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2014
Автор: Чебанюк, О.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут програмних систем НАН України 2014
Назва видання:Проблеми програмування
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/113222
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Підхід до уточнення поведінкових моделей програмного забезпечення з використанням паттернів проектування / О.В. Чебанюк // Проблеми програмування. — 2014. — № 2-3. — С. 112-120. — Бібліогр.: 25 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У роботі представлено підхід до уточнення поведінкових моделей програмного забезпечення (ПЗ), які представляються діаграмами кооперацій. Уточнення поведінкових моделей ПЗ може бути як і окремою операцією Model-Driven Architecture (MDA) та Model-Driven Development (MDD) [1], так і складовою у вирішенні завдань трансформації та верифікації моделей ПЗ [2]. Запропонований підхід базується на співставленні формалізованого опису процесів застосування з шаблонами, що представляють поведінкові складові паттернів проектування, та подальшого уточнення діаграм кооперацій відповідно до цих шаблонів. Поведінкові складові паттернів проектування містять формалізоване представлення функціональних вимог до застосування, які відповідають визначенному паттерну проектування. Сформовано поведінкові шаблони паттернів проектування «Міст» та «Стан», використовуючи які, спроектовано уточнені діаграми кооперацій. Систематизовано результати досліджень проблемного домену «Проектування розкрійних схем рулонних матеріалів деталей взуття та шкіргалантереї». Представлено специфікацію вимог до бібліотеки класів, що вирішує такі завдання цього проблемного домену, як побудова еквідістанти (образу деталі), укладок, розкладок, секцій та розкрійних схем. Продемонстровано приклад уточнення поведінкової моделі ПЗ для виконання завдання побудови щільних укладок розкрійних схем деталей взуття та шкіргалантереї із використанням формалізованого аналітичного представлення уточнених діаграм кооперацій.