Детектування розсіяного гамма-випромінювання ⁶⁰Сo у широкій геометрії

Проведено вимірювання розсіяння гамма-випромінювання ⁶⁰Сo у широкій геометрії: при наявності і відсутності навколо джерела і детектора свинцевого екрана. У такій геометрії на детектор від екрана приходить тільки розсіяне випромінювання. Виявлено зростання інтенсивності лінії 1332 кеВ порівняно з лін...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2013
Автор: Скорбун, А.Д.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут проблем безпеки атомних електростанцій НАН України 2013
Назва видання:Проблеми безпеки атомних електростанцій і Чорнобиля
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/113459
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Детектування розсіяного гамма-випромінювання ⁶⁰Сo у широкій геометрії / А.Д. Скорбун // Проблеми безпеки атомних електростанцій і Чорнобиля: наук.-техн. зб. — 2013. — Вип. 21. — С. 39–42. — Бібліогр.: 6 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Проведено вимірювання розсіяння гамма-випромінювання ⁶⁰Сo у широкій геометрії: при наявності і відсутності навколо джерела і детектора свинцевого екрана. У такій геометрії на детектор від екрана приходить тільки розсіяне випромінювання. Виявлено зростання інтенсивності лінії 1332 кеВ порівняно з лінією 1172 кеВ у присутності екрана. Виявлений ефект пов'язується з прийманням детектором випромінювання, когерентно розсіяного у великому об'ємі екрана, який оточує детектор. Той факт, що ефект спостерігається для енергій вище порога утворення пар, дозволяє пов'язати його або з наслідком утворення пар, або з розсіянням Дельбрюка. Виявлений ефект обумовлено розсіянням на великі кути (зворотне розсіяння), для яких перерізи відомих механізмів когерентного розсіяння (Релея, Томсона) вважаються малими. Тому здається, що в даній геометрії експеримента виявляється можливим досліджувати механізм когерентного розсіяння, який викликає цей ефект, нехтуючи релеївським і томсонівським.