До проблеми історіософії Тараса Шевченка: методологічні підходи

Доробок Тараса Шевченка – і література, і живопис – відкриває перед дослідником української історіософії великі можливості, адже поет і художник знав та своєрідно студіював історичні першоджерела, друковані й рукописні праці з історії, активно використовував їх у творчому процесі; практично у всіх...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2007
Автор: Яременко, В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України 2007
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/11387
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:До проблеми історіософії Тараса Шевченка: методологічні підходи / В. Яременко // Слово і Час. — 2007. — № 3. — С. 19-27. — Бібліогр.: 66 назв. — укp.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Доробок Тараса Шевченка – і література, і живопис – відкриває перед дослідником української історіософії великі можливості, адже поет і художник знав та своєрідно студіював історичні першоджерела, друковані й рукописні праці з історії, активно використовував їх у творчому процесі; практично у всіх видах та жанрах його творчої спадщини наявне величезне розмаїття історичних мотивів; вплив Шевченкових творів на формування історичної та національної свідомості українців унікальний; в українській історіографії аж до наших днів помітна “концептуальна присутність” Шевченкової позиції.