Типологія характерів прози 1960-х років

У статті розглядаються новий аспект характеротворення у новому циклі 60-х років в українській літературі. Визначено типологію цього процесу на прикладі прози В. Дрозда, основними з яких виявлено мотив «воєнного дитинства». Це пов’язано з тим, що з кінця 1950-х років змінюються структурні домінант...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2013
Автор: Михайличенко, Г.Б.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Кримський науковий центр НАН України і МОН України 2013
Назва видання:Культура народов Причерноморья
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/114367
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Типологія характерів прози 1960-х років / Г.Б. Михайличенко // Культура народов Причерноморья. — 2013. — № 261. — С. 135-138. — Бібліогр.: 6 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті розглядаються новий аспект характеротворення у новому циклі 60-х років в українській літературі. Визначено типологію цього процесу на прикладі прози В. Дрозда, основними з яких виявлено мотив «воєнного дитинства». Це пов’язано з тим, що з кінця 1950-х років змінюються структурні домінанти образотворення, джерелом яких стає не життя народу, а життя особистості, її духовний світ, заснований на ієрархічних законах. В основу цієї ієрархії кладеться “особиста пережитість” зображеного. Відтак, точкою відліку стає дитинство ліричного героя, становлення його характеру, виникнення основних його життєвих орієнтирів. Отже, історія народу поступилася своїм місцем історії особистості, а базовий до цього “принцип історизму” одержав у літературі цілком несподіване втілення, наблизивши її до справжнього психологізму.