Оцінка пружності та здатності до демпфування матеріалів резонансними акустичними методами

З метою встановлення можливості застосування нових акустичних методів для визначення характеристик пружності та внутрішнього тертя в матеріалах різних класів за допомогою розробленої програми резонансної ультразвукової спектроскопії в діапазоні частот 20—100 кГц досліджено монокристал KBr та зразки...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України
Дата:2015
Автори: Вдовиченко, О.В., Ткачук, Н.Д.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України 2015
Назва видання:Современные проблемы физического материаловедения
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/114567
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Оцінка пружності та здатності до демпфування матеріалів резонансними акустичними методами / О.В. Вдовиченко, Н.Д. Ткачук // Современные проблемы физического материаловедения: Сб. научн . тр. — К.: ІПМ НАН України, 2015. — Вип. 24. — С. 128-135. — Бібліогр.: 14 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:З метою встановлення можливості застосування нових акустичних методів для визначення характеристик пружності та внутрішнього тертя в матеріалах різних класів за допомогою розробленої програми резонансної ультразвукової спектроскопії в діапазоні частот 20—100 кГц досліджено монокристал KBr та зразки поліметилметакрилату (ПММА). Виявлено, що розраховані сталі пружності добре узгоджуються з відомими з літератури. Встановлено, що декремент коливань KBr становить 0,05—0,33% для різних мод коливань, а ПММА — 6,5—8,8%. На відміну від модуля Юнга ПММА, що не залежить від амплітуди деформації, його декремент зростає з амплітудою, проте залишається стабільним в часі.