Знання про соціальний конфлікт: абсолют чи відносність?

З часів давньогрецьких софістів увійшло в науковий дискурс поняття релятивізм. В гносеологічному сенсі його вживають, коли твердять про відносність будь-якого знання і заперечують момент абсолютно істинного у цьому знанні. Прихильників такого розуміння результатів наукового пошуку нарекли релятивіст...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2003
Автор: Котигоренко, В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України 2003
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/11614
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Знання про соціальний конфлікт: абсолют чи відносність? / В. Котигоренко // Політичний менеджмент. — 2003. — № 2. — С. 137-155 — Бібліогр.: 61 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
id irk-123456789-11614
record_format dspace
spelling irk-123456789-116142013-02-13T02:29:17Z Знання про соціальний конфлікт: абсолют чи відносність? Котигоренко, В. Дозвольте не погодитись! З часів давньогрецьких софістів увійшло в науковий дискурс поняття релятивізм. В гносеологічному сенсі його вживають, коли твердять про відносність будь-якого знання і заперечують момент абсолютно істинного у цьому знанні. Прихильників такого розуміння результатів наукового пошуку нарекли релятивістами. Однак далеко не всі дослідники – релятивісти. До них не належать, очевидно, й відомі українські конфліктологи, автори цікавої, грунтовної, в теоретичному і праксеологічному сенсі корисної статті, опублікованої в першому числі журналу „Політичний менеджмент”. До такого висновку спонукає їхнє переконання в тому, що “свобода і демократія – це політика існування в конфлікті, це безперервний конфлікт”, а застосування іншими дослідниками “таких термінів, як “запобігання виникненню конфліктів”, “вирішення конфліктів” та “завершення конфліктів”… свідчить про незнання чи ігнорування закономірностей і тенденцій розвитку політичної сфери та повного нерозуміння природи, сутності і характеру політичних конфліктів, їх місця і ролі в суспільно-політичному житті”. Автор цієї статті має сумнів в абсолютній істинності зацитованого постулата через свою прихильність до постулата іншого, можливо, також небезсумнівного. 2003 Article Знання про соціальний конфлікт: абсолют чи відносність? / В. Котигоренко // Політичний менеджмент. — 2003. — № 2. — С. 137-155 — Бібліогр.: 61 назв. — укр. 2078-1873 http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/11614 uk Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України
institution Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
collection DSpace DC
language Ukrainian
topic Дозвольте не погодитись!
Дозвольте не погодитись!
spellingShingle Дозвольте не погодитись!
Дозвольте не погодитись!
Котигоренко, В.
Знання про соціальний конфлікт: абсолют чи відносність?
description З часів давньогрецьких софістів увійшло в науковий дискурс поняття релятивізм. В гносеологічному сенсі його вживають, коли твердять про відносність будь-якого знання і заперечують момент абсолютно істинного у цьому знанні. Прихильників такого розуміння результатів наукового пошуку нарекли релятивістами. Однак далеко не всі дослідники – релятивісти. До них не належать, очевидно, й відомі українські конфліктологи, автори цікавої, грунтовної, в теоретичному і праксеологічному сенсі корисної статті, опублікованої в першому числі журналу „Політичний менеджмент”. До такого висновку спонукає їхнє переконання в тому, що “свобода і демократія – це політика існування в конфлікті, це безперервний конфлікт”, а застосування іншими дослідниками “таких термінів, як “запобігання виникненню конфліктів”, “вирішення конфліктів” та “завершення конфліктів”… свідчить про незнання чи ігнорування закономірностей і тенденцій розвитку політичної сфери та повного нерозуміння природи, сутності і характеру політичних конфліктів, їх місця і ролі в суспільно-політичному житті”. Автор цієї статті має сумнів в абсолютній істинності зацитованого постулата через свою прихильність до постулата іншого, можливо, також небезсумнівного.
format Article
author Котигоренко, В.
author_facet Котигоренко, В.
author_sort Котигоренко, В.
title Знання про соціальний конфлікт: абсолют чи відносність?
title_short Знання про соціальний конфлікт: абсолют чи відносність?
title_full Знання про соціальний конфлікт: абсолют чи відносність?
title_fullStr Знання про соціальний конфлікт: абсолют чи відносність?
title_full_unstemmed Знання про соціальний конфлікт: абсолют чи відносність?
title_sort знання про соціальний конфлікт: абсолют чи відносність?
publisher Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України
publishDate 2003
topic_facet Дозвольте не погодитись!
url http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/11614
citation_txt Знання про соціальний конфлікт: абсолют чи відносність? / В. Котигоренко // Політичний менеджмент. — 2003. — № 2. — С. 137-155 — Бібліогр.: 61 назв. — укр.
work_keys_str_mv AT kotigorenkov znannâprosocíalʹnijkonflíktabsolûtčivídnosnístʹ
first_indexed 2023-10-18T16:47:13Z
last_indexed 2023-10-18T16:47:13Z
_version_ 1796139878307594240