Вихроутворення усередині поперечно обтічної овальної лунки

У роботі наведені результати експериментальних досліджень структури вихрового руху усередині поперечно обтічної овальної лунки на гідравлічно гладкій плоскій поверхні. За допомогою візуалізації течії контрастними барвниками та водорозчинними покриттями визначені особливості формування і еволюції ког...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут гідромеханіки НАН України
Дата:2012
Автор: Воскобійник, В.А.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут гідромеханіки НАН України 2012
Назва видання:Прикладна гідромеханіка
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/116398
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Вихроутворення усередині поперечно обтічної овальної лунки / В.А. Воскобійник // Прикладна гідромеханіка. — 2012. — Т. 14, № 4. — С. 37-46. — Бібліогр.: 32 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У роботі наведені результати експериментальних досліджень структури вихрового руху усередині поперечно обтічної овальної лунки на гідравлічно гладкій плоскій поверхні. За допомогою візуалізації течії контрастними барвниками та водорозчинними покриттями визначені особливості формування і еволюції когерентних великомасштабних і дрібномасштабних вихрових структур усередині лунки. Для чисел Рейнольдса, розрахованих по діаметру лунки і швидкості течії, менших, ніж 4000, усередині овальної лунки не генеруються великомасштабні вихори, а спостерігається неінтенсивне низькочастотне коливання рідини, що заповнює лунку. Для чисел Рейнольдса порядку 10000 усередині лунки формуються комірчасті квазистійкі великомасштабні вихрові структури, які викидаються над кормовою стінкою лунки у її сферичних частинах і в серединному перетині. Для розвинутої турбулентної течії (число Рейнольдса більше 20000) у лунці генерується веретеноподібна вихрова структура, яка притискається до передньої придонної частини лунки. Над кормовою стінкою лунки спостерігається хаотичний викид дрібномасштабних вихорів, які утворюються при відриві верхніх частин веретеноподібного вихору (поблизу зсувного шару) у вигляді вихрової пелени.