Моделирование процесса излучения ультразвуковых волн единичным источником шумов акустической эмиссии

Розв’язано задачу про збудження хвиль Лемба, що розповсюджуються радіально, системою об'ємних і поверхневих навантажень, заданих в обмеженій області ізотропної пружної пластини. На основі загальних розв’язків побудовано математичну модель процесу збудження ультразвукових хвиль в ізотропній плас...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2015
Автори: Петрищев, О.Н., Трушко, Н.С.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України 2015
Назва видання:Прикладная механика
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/116654
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Моделирование процесса излучения ультразвуковых волн единичным источником шумов акустической эмиссии / О.Н. Петрищев, Н.С. Трушко // Прикладная механика. — 2015. — Т. 51, № 2. — С. 102-121. — Бібліогр.: 30 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Розв’язано задачу про збудження хвиль Лемба, що розповсюджуються радіально, системою об'ємних і поверхневих навантажень, заданих в обмеженій області ізотропної пружної пластини. На основі загальних розв’язків побудовано математичну модель процесу збудження ультразвукових хвиль в ізотропній пластині одиничним джерелом шумів акустичної емісії двох модельних конфігурацій – лінійної і точкової. Встановлено факт якісної відповідності результатів розв'язання задачі про збудження радіальних хвиль Лемба лінійним пульсуючим джерелом результатам, отриманим раніше П. Торвіком у розв’язку еквівалентної за фізичній змістом задачі про збудження плоских хвиль Лемба поздовжньою гармонічною силою, що діє на торці напівсмуги. На основі моделі процесу збудження хвиль Лемба в пластині точковим джерелом проведено оцінку ефективності відбору енергії пружних коливань від джерела і її перенесення по пластині різними модами на різних частотах.