Феномени “опозиційної ідеології“ та “ідеології опозиційності“

Роль політичної ідеології в діяльності політичних партій обумовлює необхідність дослідження не лише впливу ідеологічних програм на характер функціонування тих чи інших партутворень, цілі й методи їх політичної боротьби, але й механізмів зворотного впливу, коли конституювання “позиційних” та “опозиці...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2004
Автор: Лага, В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України 2004
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/11774
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Феномени “опозиційної ідеології“ та “ідеології опозиційності“ / В. Лага // Політичний менеджмент. — 2004. — № 2. — С. 91-100. — Бібліогр.: 19 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
id irk-123456789-11774
record_format dspace
spelling irk-123456789-117742013-02-13T02:35:45Z Феномени “опозиційної ідеології“ та “ідеології опозиційності“ Лага, В. Політичні системи Роль політичної ідеології в діяльності політичних партій обумовлює необхідність дослідження не лише впливу ідеологічних програм на характер функціонування тих чи інших партутворень, цілі й методи їх політичної боротьби, але й механізмів зворотного впливу, коли конституювання “позиційних” та “опозиційних” партій спричиняє появу таких феноменів, як “позиційна” та “опозиційна” ідеології. В політологічних дослідженнях вживається поняття офіційної ідеології (не слід ототожнювати з поняттям державної ідеології). Проте, на думку автора, воно є надто широким за змістом і, по суті, містить у собі цілі й цінності, що визнаються як опозицією, так і партіями, що мають вирішальний вплив на функціонування органів державної влади. (Фактично основні цінності офіційної політичної ідеології визначаються у Конституції держави і програмують загальну спрямованість, у межах якої можуть варіюватися ті чи інші програми суспільно-політичного розвитку). Тому в дослідженнях політичних ідеологій та їх впливу на розвиток суспільно-політичних відносин, політичної свідомості, політичної культури важливою теоретичною проблемою є вивчення підстав виникнення і розвитку опозиційної ідеології, а також можливості застосування критерію опозиційності для характеристики тих чи інших політичних ідеологій. 2004 Article Феномени “опозиційної ідеології“ та “ідеології опозиційності“ / В. Лага // Політичний менеджмент. — 2004. — № 2. — С. 91-100. — Бібліогр.: 19 назв. — укр. 2078-1873 http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/11774 uk Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України
institution Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
collection DSpace DC
language Ukrainian
topic Політичні системи
Політичні системи
spellingShingle Політичні системи
Політичні системи
Лага, В.
Феномени “опозиційної ідеології“ та “ідеології опозиційності“
description Роль політичної ідеології в діяльності політичних партій обумовлює необхідність дослідження не лише впливу ідеологічних програм на характер функціонування тих чи інших партутворень, цілі й методи їх політичної боротьби, але й механізмів зворотного впливу, коли конституювання “позиційних” та “опозиційних” партій спричиняє появу таких феноменів, як “позиційна” та “опозиційна” ідеології. В політологічних дослідженнях вживається поняття офіційної ідеології (не слід ототожнювати з поняттям державної ідеології). Проте, на думку автора, воно є надто широким за змістом і, по суті, містить у собі цілі й цінності, що визнаються як опозицією, так і партіями, що мають вирішальний вплив на функціонування органів державної влади. (Фактично основні цінності офіційної політичної ідеології визначаються у Конституції держави і програмують загальну спрямованість, у межах якої можуть варіюватися ті чи інші програми суспільно-політичного розвитку). Тому в дослідженнях політичних ідеологій та їх впливу на розвиток суспільно-політичних відносин, політичної свідомості, політичної культури важливою теоретичною проблемою є вивчення підстав виникнення і розвитку опозиційної ідеології, а також можливості застосування критерію опозиційності для характеристики тих чи інших політичних ідеологій.
format Article
author Лага, В.
author_facet Лага, В.
author_sort Лага, В.
title Феномени “опозиційної ідеології“ та “ідеології опозиційності“
title_short Феномени “опозиційної ідеології“ та “ідеології опозиційності“
title_full Феномени “опозиційної ідеології“ та “ідеології опозиційності“
title_fullStr Феномени “опозиційної ідеології“ та “ідеології опозиційності“
title_full_unstemmed Феномени “опозиційної ідеології“ та “ідеології опозиційності“
title_sort феномени “опозиційної ідеології“ та “ідеології опозиційності“
publisher Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України
publishDate 2004
topic_facet Політичні системи
url http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/11774
citation_txt Феномени “опозиційної ідеології“ та “ідеології опозиційності“ / В. Лага // Політичний менеджмент. — 2004. — № 2. — С. 91-100. — Бібліогр.: 19 назв. — укр.
work_keys_str_mv AT lagav fenomeniopozicíjnoíídeologíítaídeologííopozicíjností
first_indexed 2023-10-18T16:47:39Z
last_indexed 2023-10-18T16:47:39Z
_version_ 1796139897036210176