Україна: метавиклик – метавибір

Обгрунтовано необхідність розбудови теоретичних моделей у соціогуманітарних науках. Започатковано новий напрям кібернетики - гуманітарну кібернетику, яка поєднує кібернетичну методологію з гуманітарною спрямованістю досліджень, допомагає подолати розрив між точними і природничими науками та науками,...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Видавничий дім "Академперіодика" НАН України
Дата:2005
Автор: Крейн, І.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2005
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/1203
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Україна: метавиклик - метавибір / І. Крейн // Вісн. НАН України. — 2005. — N 2. — С. 3-15. — Бібліогр.: 23 назв. — укp.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Обгрунтовано необхідність розбудови теоретичних моделей у соціогуманітарних науках. Започатковано новий напрям кібернетики - гуманітарну кібернетику, яка поєднує кібернетичну методологію з гуманітарною спрямованістю досліджень, допомагає подолати розрив між точними і природничими науками та науками, що належать до соціогуманітарного комплексу. Розбудована на засадах гуманітарної кібернетики модель цивілізаційного розвитку, як закономірного етапу еволюції Розуму, дає змогу запропонувати принципово новий - загальний підхід до "цивілізаційного питання", а з цих позицій - і принципово новий погляд на проблему "Україна і світ".