Академічна періодика у каталогах НАН України: ретроспективний огляд, тенденції змін, проблеми

Стаття присвячена вивченню розподілу різних видів періодичних видань Національної академії наук України і наукових установ, що входять до її структури. Мета статті — проаналізувати основні характеристики періодичних видань, у яких публікуються результати наукових досліджень, за різними напрямками. Д...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2014
Автор: Язвинська, М.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2014
Назва видання:Наука України у світовому інформаційному просторі
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/122993
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Академічна періодика у каталогах НАН України: ретроспективний огляд, тенденції змін, проблеми / М.В. Язвинська // Наука України у світовому інформаційному просторі. — Вип. 10. — К.: Академперіодика, 2014. — С. 78-84. — Бібліогр.: 11 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Стаття присвячена вивченню розподілу різних видів періодичних видань Національної академії наук України і наукових установ, що входять до її структури. Мета статті — проаналізувати основні характеристики періодичних видань, у яких публікуються результати наукових досліджень, за різними напрямками. Для цього проведені збір і каталогізація інформації про наявні зараз періодичні видання, а також зіставлення її з аналогічною інформацією за попередні роки (починаючи з 1998 р). Основну увагу приділено зміні розподілу типів видань за різними напрямами наук і видів подання інформації за цей період. У результаті встановлені найбільш представлені в періодичних виданнях напрямки науки, а також періоди збільшення і спаду активності створення нових періодичних видань. Проаналізовано представлення академічних наукових періодичних видань за кордоном, випущених англійською мовою, та ступінь представлення видань у мережі Інтернет. Серед проблем у наукових виданнях виділено недоліки у належному оформленні, рівень науковості та представленості (видимості) академічної наукової періодики.