Лезо Оккама: як врятувати вітчизняну наукову періодику

Викладено історію трансформації вимог до періодичних видань, які можуть бути включені до переліку наукових фахових видань від 1999 року дотепер. Висвітлено роль Національної академії наук України і Науково-видавничої ради НАН України у зміненні цих вимог. Обґрунтовано необхідність осучаснення вим...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2016
Автор: Радченко, А.І.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2016
Назва видання:Наука України у світовому інформаційному просторі
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/123041
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Лезо Оккама: як врятувати вітчизняну наукову періодику / А.І. Радченко // Наука України у світовому інформаційному просторі. — Вип. 13. — К.: Академперіодика, 2016. — С. 22-30. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Викладено історію трансформації вимог до періодичних видань, які можуть бути включені до переліку наукових фахових видань від 1999 року дотепер. Висвітлено роль Національної академії наук України і Науково-видавничої ради НАН України у зміненні цих вимог. Обґрунтовано необхідність осучаснення вимог до вітчизняної періодики шляхом наближення критеріїв оцінювання до світових вимог, запроваджених провідними наукометричними базами. Запропоновано застосовувати ранжування українських наукових журналів відповідно до їх представлення у наукометричних і реферативних базах.