Використання технології напівсухої амоніакової десульфуризації димових газів на вугільних електростанціях

Законодавство України та Європейського Союзу з охорони навколишнього природного середовища вимагає суттєвого скорочення викидів діоксиду сірки на теплоелектростанціях. Для цього слід спроектувати, виготовити та спорудити установку з десульфуризації димових газів, що відповідає європейським критері...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2017
Автори: Вольчин, І.А., Коломієць, О.М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2017
Назва видання:Наука та інновації
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/124892
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Використання технології напівсухої амоніакової десульфуризації димових газів на вугільних електростанціях / І.А. Вольчин, О.М. Коломієць // Наука та інновації. — 2017. — Т. 13, № 4. — С. 21—29. — Бібліогр.: 9 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Законодавство України та Європейського Союзу з охорони навколишнього природного середовища вимагає суттєвого скорочення викидів діоксиду сірки на теплоелектростанціях. Для цього слід спроектувати, виготовити та спорудити установку з десульфуризації димових газів, що відповідає європейським критеріям найкращих доступних технологій. Необхідною умовою є визначення оптимальних параметрів на змінних режимах роботи очисної установки. В статті представлено результати числового моделювання роботи установки напівсухого сіркоочищення для зв’язування діоксиду сірки димових газів, які надходять з котельного агрегату типу ТПП-210А енергоблоку електричною потужністю 300 МВт. Установка десульфуризації працює за напівсухим методом з використанням в якості сорбенту амоніакової води. За результатами дослідження встановлено розміри робочої зони реактора як головної частини сіркоочисної установки. Визначено спосіб подавання та витрату амоніаку і води, що використовуються для приготування розчину і зрошення газового потоку. Виконано оцінку витрат розчину амоніаку й води залежно від обсягу димових газів і води та вхідної температури газів.