Районні газети як організатори сількорівського руху в умовах ствердження в Україні комуно-більшовицької системи

Акцентується увага на двох тривожних тенденціях сучасної української журналістики: перевиробництво журналістських кадрів і брак професіональних, патріотичних і порядних журналістів. У цьому контексті аналізується досвід підготовки журналістських кадрів для низової ланки радянської журналістики –...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України
Дата:2017
Автор: Тимошик, М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України 2017
Назва видання:Сiверянський лiтопис
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/125136
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Районні газети як організатори сількорівського руху в умовах ствердження в Україні комуно-більшовицької системи / М. Тимошик // Сiверянський лiтопис. — 2017. — № 4. — С. 215-222. — Бібліогр.: 13 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Акцентується увага на двох тривожних тенденціях сучасної української журналістики: перевиробництво журналістських кадрів і брак професіональних, патріотичних і порядних журналістів. У цьому контексті аналізується досвід підготовки журналістських кадрів для низової ланки радянської журналістики – районних газет в один із найдраматичніших періодів української історії – 20-30 роки ХХ століття. На матеріалах рідкісних на сьогодні підшивок районних газет Чернігівщини – «Нового Села» (Ніжин»), «Червоної Носівщини» (Носівка») та «Ударного Труда» (з 1958 року – «Жовтнева Зоря», Лосинівка) йдеться про специфіку місцевої преси, суть організованої нею за вказівкою вищестоящих партійних комітетів пропагандистської кампанії з розгортання в українських містечках і селах руху так званих робітничих і сільських кореспондентів, формування їхньої мережі. Детальніше йдеться про тематику публікацій дописувачів до районних газет тієї пори. Наводяться приклади доносництва сількорів на куркулів та селян-одноосібників, які не бажали вступати до колгоспів.