Связь изменений климата с геомагнитным полем. 3. Северное и Южное полушария

Показано відмінності розглянутих раніше зв’язків між геомагнітним полем і кліматом для Північної і Південної півкуль. Вони пов'язані насамперед з глибиною проникнення в атмосферу Землі заряджених частинок, модульованих геомагнітним полем і їх впливом на баланс озону поблизу тропопаузи. Формуван...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2016
Автори: Килифарска, Н.А., Бахмутов, В.Г., Мельник, Г.В.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут геофізики ім. С.I. Субботіна НАН України 2016
Назва видання:Геофизический журнал
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/125162
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Связь изменений климата с геомагнитным полем. 3. Северное и Южное полушария / Н.А. Килифарска, В.Г. Бахмутов, Г.В. Мельник // Геофизический журнал. — 2016. — Т. 38, № 3. — С. 52-71. — Бібліогр.: 43 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Показано відмінності розглянутих раніше зв’язків між геомагнітним полем і кліматом для Північної і Південної півкуль. Вони пов'язані насамперед з глибиною проникнення в атмосферу Землі заряджених частинок, модульованих геомагнітним полем і їх впливом на баланс озону поблизу тропопаузи. Формування озону в нижній стратосфері відбувається у Північній півкулі в іонно-молекулярному авто каталітичному циклі його утворення, ініційованому галактичними космічними променями, у Південній — внаслідок ефекту "самовіднов-лення”, ініційованого сонячними енергійними частинками. Пояснено спостережуване одночасне потепління в Західній Антарктиці і похолодання — в Центральній і Східній.