Petromagnetism and palaeomagnetism of Quaternary loess-soil sediments of Vyazivok section (Dnieper Lowland)

Наведено результати петромагнітних і палеомагнітних досліджень лесово-ґрунтового розрізу В’язівок (Придніпровська низовина). Зміни природної залишкової намагніченості і магнітної сприйнятливості не корелюють з літологією. Породи характеризуються високою стабільністю до розмагнічування змінним магніт...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2016
Автори: Главацкий, Д.В., Кузина, Д.М., Герасименко, Н.П., Бахмутов, В.Г.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут геофізики ім. С.I. Субботіна НАН України 2016
Назва видання:Геофизический журнал
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/125232
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Petromagnetism and palaeomagnetism of Quaternary loess-soil sediments of Vyazivok section (Dnieper Lowland) / Д.В. Главацкий, Д.М. Кузина, Н.П. Герасименко, В.Г. Бахмутов // Геофизический журнал. — 2016. — Т. 38, № 6. — С. 186-193. — Бібліогр.: 13 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Наведено результати петромагнітних і палеомагнітних досліджень лесово-ґрунтового розрізу В’язівок (Придніпровська низовина). Зміни природної залишкової намагніченості і магнітної сприйнятливості не корелюють з літологією. Породи характеризуються високою стабільністю до розмагнічування змінним магнітним полем і температурою через наявність магнітно-жорсткого мінералу — гематиту, а також інших мінералів заліза (магнетиту і магеміту). Парамагнітні мінерали істотно впливають на намагніченість і дуже спотворюють параметри петлі гістерезису та інші магнітні властивості порід. Характеристичній компоненті намагніченості властива пряма полярність для зразків до глибини 56,2 м у межах нижньої частини широкинського ґрунтового горизонту. У підошві розрізу всі зразки демонструють обернену полярність. Обґрунтовано, що межа Матуяма—Брюнес зіставляється з цим горизонтом. Положення межі Матуяма—Брюнес у розрізах Роксолани і В’язівок не збігається за місцевими стратиграфічними схемами, що може бути пояснено або затримкою «магнітного запису» у ґрунтах, або неточним стратиграфічним розчленуванням розрізу (ймовірно Роксолани).