Оценка петрофизической неоднородности нефтегазовых резервуаров по данным геофизических исследований скважин (на примере месторождения Гюнешли)

Дослідження характеру мінливості в просторі петрофізичних властивостей порід, тобто їх макро- і мікронеоднорідності, мають особливе значення, оскільки контролюють ступінь флюїдонасичення та інтенсивність флюїдодинаміки. Їх широко застосовують при підрахунку запасів і складанні проектів розробки нафт...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2017
Автори: Фейзуллаев, А.А., Лунина, В.Н., Ахмедова, Г.Т.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут геофізики ім. С.I. Субботіна НАН України 2017
Назва видання:Геофизический журнал
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/125266
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Оценка петрофизической неоднородности нефтегазовых резервуаров по данным геофизических исследований скважин (на примере месторождения Гюнешли) / А.А. Фейзуллаев, В.Н. Лунина, Г.Т. Ахмедова // Геофизический журнал. — 2017. — Т. 39, № 2. — С. 137-144. — Бібліогр.: 5 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Дослідження характеру мінливості в просторі петрофізичних властивостей порід, тобто їх макро- і мікронеоднорідності, мають особливе значення, оскільки контролюють ступінь флюїдонасичення та інтенсивність флюїдодинаміки. Їх широко застосовують при підрахунку запасів і складанні проектів розробки нафтогазових родовищ. У статті оцінено геологічну неоднорідність і порід-колекторів за даними геофізичних досліджень свердловин (ГДС) на прикладі світи перериву родовища Гюнешлі, яка за величиною запасів є основним нафтоносним об’єктом. Світа представлена чергуванням крупно- і середньозернистих пісків, пісковиків та алевритів з малопотужними глинистими пластами. Наведено основні параметри макронеоднорідності по блоках у цілому світи перериву, які отримано по свердловинах початкового періоду розробки: розчленованість (кількість шарів), потужність одного пласта і сумарна нафтонасичена потужність. Для вивчення неоднорідності порід-колекторів з використанням даних ГДС вибрано відносну амплітуду аномалії, що характеризує літологічні та фільтраційно-ємнісні властивості порід. Отримано залежності початкових дебітів свердловин і коефіцієнтів витіснення нафти від параметрів неоднорідності пласта-колектору. Показано вплив неоднорідності на показники виробленості нафти з покладу. За результатами досліджень виявлено зони, які мають ліпші фільтраційно-ємнісні властивості, що може бути використано для об’єктивнішого оцінювання запасів нафти і вибору оптимального режиму розробки.