«Ведмежі печери» на півдні Східної Європи

Більшість печерних місцезнаходжень пліоцен-плейстоцену на півдні Східної Європи розташовані в основних карстово-спелеологічних регіонах України та Молдови. Серед них є дві області гірського карбонатного карсту: Кримські гори, Карпати; і три області рівнинного карсту: Подільсько-Буковинська область з...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2014
Автор: Рідуш, Б.
Формат: Стаття
Опубліковано: Український інститут спелеології та карстології НАН та МОН України 2014
Назва видання:Спелеологія і карстологія
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/125284
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:«Ведмежі печери» на півдні Східної Європи / Б. Рідуш // Спелеологія і карстологія. — 2014. — № 12. — С. 26-41. — Бібліогр.: 141 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Більшість печерних місцезнаходжень пліоцен-плейстоцену на півдні Східної Європи розташовані в основних карстово-спелеологічних регіонах України та Молдови. Серед них є дві області гірського карбонатного карсту: Кримські гори, Карпати; і три області рівнинного карсту: Подільсько-Буковинська область з переважанням гіпсового карсту та Східноподільсько - Бессарабська та Північнопричорноморсько-Азовська область карбонату карсту. Найдавніші представники Ursidae відомі з пліоценових відкладів в одеських катакомбах. Рештки Ursus spelaeus та інших видів ведмедів були знайдені в більш ніж 40 печерах з усіх карстових регіонах. Вони найбільш численні в печерах Одеської області. З 1998 року кілька нових печерний місцезаходжень, що містять рештки U. spelaeus та U. arctos були виявлені в кількох карстових областях: Бінбаш-Коба, Кизил-Коба, Лісника, Мамут-Коба і Пастуша печери в Криму, Шевчишина (Усатове) біля Одеси, Буковинка, Кривчанська, Озерна і Атлантида печери в Подільсько-Буковинській області, Білих Стін і Молочний Камінь - в Карпатах. Усі наявні дані про кількість кісткових решток ведмедів та їх 14С датування узагальнені в чотирьох таблицях.