Скельно-печерний комплекс у с. Оксанівка на Дністрі

Скельно-печерний природно-антропогенний комплекс біля с. Оксанівка у Середньому Подністров’ї, що є залишком печерного монастиря, є унікальною пам’яткою культової та оборонної скельної архітектури XVII століття. Він налічує 27 приміщень, вирубаних у 40-метровій товщі крейдоподібних мергелів сеномансь...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2014
Автори: Нечитайло, П.О., Рідуш, Б.Т.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Український інститут спелеології та карстології НАН та МОН України 2014
Назва видання:Спелеологія і карстологія
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/125288
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Скельно-печерний комплекс у с. Оксанівка на Дністрі / П.О. Нечитайло, Б.Т. Рідуш // Спелеологія і карстологія. — 2014. — № 13. — С. 5-17. — Бібліогр.: 20 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Скельно-печерний природно-антропогенний комплекс біля с. Оксанівка у Середньому Подністров’ї, що є залишком печерного монастиря, є унікальною пам’яткою культової та оборонної скельної архітектури XVII століття. Він налічує 27 приміщень, вирубаних у 40-метровій товщі крейдоподібних мергелів сеноманського ярусу крейди. Серед приміщень є природні печери, штучні приміщення, та штучні порожнини на основі природних. За призначенням штучні печери використовувались як печерні храми та житлові приміщення. На стінах багатьох приміщень та назовні зафіксовано декілька десятків наскельних зображень, викарбуваних в породі та намальованих фарбою. Серед зображень переважають хрести та геометричні фігури, а також вершники, зооморфні фігури та корабель, букви і написи. Один з написів містить дату 1673 р. Через фізичне вивітрювання та гравітаційні процеси пам’ятка зазнає активного руйнування.