Розробка і властивості халькогенідних матеріалів для інтерференційної оптики, що функціонує в екстремальних умовах

Розглянуто властивості матеріалів з високим показником заломлення на основі халькогенідів металів та одержуваних з них покриттів. Обговорено проблеми стабілізації їхнього складу та мінімізації впливу оксигенвмісних домішок шляхом уведення легуючих добавок або повної заміни бінарних сполук на складні...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2012
Автори: Зінченко, В.Ф., Магунов, І.Р., Антонович, В.П., Мозкова, О.В., Кочерба, Г.І., Мазур, О.С.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Українське матеріалознавче товариство 2012
Назва видання:Вісник Українського матеріалознавчого товариства
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/125377
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Розробка і властивості халькогенідних матеріалів для інтерференційної оптики, що функціонує в екстремальних умовах / В.Ф. Зінченко, І.Р. Магунов, В.П. Антонович, О.В. Мозкова, Г.І. Кочерба, О.С. Мазур // Вісник Українського матеріалознавчого товариства. — 2012. — № 1(5). — С. 89-98. — Бібліогр.: 10 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Розглянуто властивості матеріалів з високим показником заломлення на основі халькогенідів металів та одержуваних з них покриттів. Обговорено проблеми стабілізації їхнього складу та мінімізації впливу оксигенвмісних домішок шляхом уведення легуючих добавок або повної заміни бінарних сполук на складні халькогеніди. Встановлено обмінний механізм дії легуючих добавок (сульфідів та сульфофторидів лантанідів) на домішки ZnO у сульфіді цинку. Виявлено особливості хімізму випаровування композиту ZnS-Ge у глибокому вакуумі. Показано, що тонкоплівкові покриття, одержаних зі складних халькогенідів металів або композитів, є переважно рентгеноаморфними або аморфно-кристалічними. Помітний гіпсохромний зсув краю поглинання покриттів порівняно з полікристалічними матеріалами свідчить про їхній наноструктурний характер. Обговорено вплив структури на оптичні та експлуатаційні параметри покриттів.