Сейсмічний прогноз і класифікація Верхньосерпуховських біогермних споруд північних окраїн Донбасу

Статтю присвячено актуальній на сьогодні проблемі вивчення і картування біогермних споруд як нафтогазо-перспективних об’єктів. Узагальнено практичний досвід, накопичений дослідниками цієї проблеми в межах північних окраїн Донбасу. З використанням нових сейсмічних даних, отриманих в 2009—2012 рр., ро...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2015
Автори: Хабанець, І.А., Тяпкіна, О.М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Центр менеджменту та маркетингу в галузі наук про Землю ІГН НАН України 2015
Назва видання:Геоінформатика
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/125664
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Сейсмічний прогноз і класифікація Верхньосерпуховських біогермних споруд північних окраїн Донбасу / І.А. Хабанець, О.М. Тяпкіна // Геоінформатика. — 2015. — № 2. — С. 62-70. — Бібліогр.: 15 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Статтю присвячено актуальній на сьогодні проблемі вивчення і картування біогермних споруд як нафтогазо-перспективних об’єктів. Узагальнено практичний досвід, накопичений дослідниками цієї проблеми в межах північних окраїн Донбасу. З використанням нових сейсмічних даних, отриманих в 2009—2012 рр., розроблено методику виділення і класифікації біогермних споруд, яка ґрунтується на сейсмофаціальному і морфогенетичному аналізах. В основу сейсмофаціального аналізу покладено вивчення сейсмічних зображень, що дало змогу виділити кілька пошукових ознак. Класифікацію біогермних споруд проведено з використанням морфогенетичного аналізу. В результаті встановленого взаємозв’язку між морфологією біогермних споруд і тектонічною основою, на якій вони формувалися, виділено два типи біогермів — тектоногенний і седиментогенний. Наведено практичні результати застосування запропонованої методики, за допомогою якої виділено біогермні споруди та структуровано їх за умовами утворення і розміщення на площі досліджень.