Особливості локальних теплових процесів у регіоні Дніпровсько-Донецької западини

З метою дослідження аномальних локальних теплових процесів у регіоні Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ) на основі варіаційної скінченно-елементної методики для нестаціонарної задачі теплопровідності змодельовано локальні приповерхневі теплові процеси у зоні сучасної активізації ДДЗ. Показано, що п...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2016
Автор: Лубков, М.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Центр менеджменту та маркетингу в галузі наук про Землю ІГН НАН України 2016
Назва видання:Геоінформатика
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/125764
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Особливості локальних теплових процесів у регіоні Дніпровсько-Донецької западини / М.В. Лубков // Геоінформатика. — 2016. — № 2. — С. 43-51. — Бібліогр.: 16 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:З метою дослідження аномальних локальних теплових процесів у регіоні Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ) на основі варіаційної скінченно-елементної методики для нестаціонарної задачі теплопровідності змодельовано локальні приповерхневі теплові процеси у зоні сучасної активізації ДДЗ. Показано, що процеси нагріву приповерхневих зон осадових порід земної кори в околах аномальних температурних джерел ДДЗ, які зумовлені переміщенням гарячих флюїдів по активізованих розломах, суттєво залежать від етапу розігріву і наявності у навколишніх зонах високотеплопровідних соляних масивів. У випадку нестабільності аномальних температурних джерел за часом загальна картина розвитку локальних теплових полів визначатиметься періодами їх відносної активності. За розташуванням локальних теплових полів на земній поверхні та їх кількісними характеристиками (поверхневий тепловий потік, температурні градієнти) можна локалізувати місця активізованих глибинних розломів та пов’язані з ними процеси накопичення вуглеводневої сировини в регіоні ДДЗ.