Комплексоутворення РНК з манітолом, його спектральні характеристики та біологічна активність

Вивчено спектральні характеристики комплексоутворення РНК з лігандами — манітолом, сорбітолом та лактозою, за допомогою методів ІЧ та раманівської фур'є-спектроскопії, а також математичної моделі MCR-ALS. Визначено оптимальні співвідношення комплексоутворення в системі РНК—ліганд: у суміші РНК...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2016
Автори: Вівчарик, М.М., Ільченко, О.О., Левченко, С.М., Ткачук, З.Ю.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2016
Назва видання:Доповіді НАН України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/125878
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Комплексоутворення РНК з манітолом, його спектральні характеристики та біологічна активність / М.М. Вівчарик, О.О. Ільченко, С.М. Левченко, З.Ю. Ткачук // Доповіді Національної академії наук України. — 2016. — № 10. — С. 78-83. — Бібліогр.: 14 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Вивчено спектральні характеристики комплексоутворення РНК з лігандами — манітолом, сорбітолом та лактозою, за допомогою методів ІЧ та раманівської фур'є-спектроскопії, а також математичної моделі MCR-ALS. Визначено оптимальні співвідношення комплексоутворення в системі РНК—ліганд: у суміші РНК : манітол це співвідношення становить 3 : 1 з комплексоутворенням близько 100 %. У випадку суміші РНК : лактоза комплексоутворення зменшується до 30 % та в суміші РНК : сорбітол — до 25 %. Отримані результати добре узгоджуються з даними щодо противірусної активності препаратів на культурі клітин. Оптимальне співвідношення та найкраще комплексоутворення в суміші РНК : манітол практично збігаються з найкращою біологічною активністю цієї системи. Заміна манітолу на лактозу в системі РНК—ліганд призводить до зміни біологічної активності препарату з противірусної на імуномодулюючу та протизапальну активність.