Числове дослідження процесу сіркоочищення за напівсухим амонійним методом

Наведено результати числового дослідження тепломасообмінних процесів у хімічному реакторі, який працює за технологією напівсухого амонійного сіркоочищення зі спільною й роздільною подачею води для зрошення газу та водного розчину амоніаку. Виявлено вплив способу подачі рідини у робочу зону, витрати...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2015
Автори: Коломієць, О.М., Ясинецький, А.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут газу НАН України 2015
Назва видання:Энерготехнологии и ресурсосбережение
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/127484
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Числове дослідження процесу сіркоочищення за напівсухим амонійним методом / І.А. Вольчин, О.М. Коломієць, А.О. Ясинецький // Энерготехнологии и ресурсосбережение. — 2015. — № 3. — С. 29-37. — Бібліогр.: 14 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Наведено результати числового дослідження тепломасообмінних процесів у хімічному реакторі, який працює за технологією напівсухого амонійного сіркоочищення зі спільною й роздільною подачею води для зрошення газу та водного розчину амоніаку. Виявлено вплив способу подачі рідини у робочу зону, витрати води та додаткового повітря на ефективність процесу десульфуризації та температури газу на виході реактора крапельного типу. Встановлено, що через десорбцію значна кількість амоніаку переходить з розчину у газове середовище. Таким чином, хімічне зв’язування сірчистого ангідриду у реакторі відбувається в результаті гомогенних реакцій не тільки у рідині, але й у газі. Це призводить до зменшення утворення сульфіту й сульфату амонію у краплях рідини та до збільшення утворення аддуктів у газовому об’ємі робочої зони хімічного реактора. Визначено, що напівсухий амонійний метод дозволяє хімічно зв’язувати понад 97 % сірчистого ангідриду, що знаходиться у відхідних димових газах котельного агрегату.