Особливості використання сейсмічного шуму для вивчення глибинної будови західної Антарктики

У статті обговорюється можливість застосування в районі розташування української антарктичної станції «Академік Вернадський» пасивних сейсмічних методів для дослідження глибинної будови регіону. Як зондуючий сигнал у таких методах використовують сейсмічний шум, що в умовах конкретного регіону має пе...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2015
Автори: Лящук, О.І., Андрущенко, Ю.А., Карягін, Є.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Національний антарктичний науковий центр МОН України 2015
Назва видання:Український антарктичний журнал
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/129682
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Особливості використання сейсмічного шуму для вивчення глибинної будови західної Антарктики / О.І. Лящук, Ю.А. Андрущенко, Є.В. Карягін // Український антарктичний журнал. — 2015. — № 14. — С. 58-65. — Бібліогр.: 9 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті обговорюється можливість застосування в районі розташування української антарктичної станції «Академік Вернадський» пасивних сейсмічних методів для дослідження глибинної будови регіону. Як зондуючий сигнал у таких методах використовують сейсмічний шум, що в умовах конкретного регіону має певні особливості. Залежно від частоти, на якій є максимум сигналу, для аналізу доступні ті чи інші глибини. Аналіз таких частот у часі показує, що спостереження для різної роздільної здатності бажано проводити протягом всього року. Особливостями мікросейсмічного шуму в регіоні є наявність сигналів в результаті айсбергоутворення та ударів айсбергів об морське дно. Запропонована методика для проведення у подальшому робіт із дослідження глибинної структури регіону пасивними сейсмічними методами.