Трансформація євроінтеграційних намірів України в контексті Брекзиту

Європейська інтеграція пройшла успішний шлях розвитку, проте небезкризовий. Однією з найбільші чутливих криз став Брекзит. Він негативно позначився на геополітичній і геоекономічній позиціях ЄС та створив загрозу «ефекту доміно» єдності співтовариства. Для Європейського Союзу постало завдання пошуку...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут економіки промисловості НАН України
Дата:2017
Автор: Куриляк, М.Ю.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2017
Назва видання:Вісник економічної науки України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/130418
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Трансформація євроінтеграційних намірів України в контексті Брекзиту / М.Ю. Куриляк // Вісник економічної науки України. — 2017. — № 2 (33). — С. 70–77. — Бібліогр.: 17 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Європейська інтеграція пройшла успішний шлях розвитку, проте небезкризовий. Однією з найбільші чутливих криз став Брекзит. Він негативно позначився на геополітичній і геоекономічній позиціях ЄС та створив загрозу «ефекту доміно» єдності співтовариства. Для Європейського Союзу постало завдання пошуку компенсаторів, які його лідери нині пошукують в умовах, коли жодна європейська країна поза ЄС у коротко- і середньостроковому періодах не спроможна компенсувати зменшення економічного потенціалу через вихід Великої Британії із Союзу. Крім Туреччини, яка є кандидатом на вступ до ЄС, але не може бути у найближчий час прийнята з політичних мотивів, лише надання членства асоційованій з ЄС Україні може стати компенсатором територіально-демографічних втрат. Україна має також достатній і різноманітний потенціал для компенсації зменшення в ЄС важливих ресурсів, а саме земельних, степових, лісових, водних, туристично-рекреаційних, історико-культурних, флори і фауни (лісові ягоди, гриби, плоди дикоростучих рослин, лікарські рослини, обліпиха, журавлина, аїр, цмин пісковий, горицвіт весняний, звіробій, валеріана, кизил), корисних копалин, морського узбережжя. Україна може стати важливим фактором компенсації економічних втрат Європейського Союзу через Брекзит за умови здійснення і реалізація за сприянням ЄС системного реформування всіх сфер державотворення. Прийом в ЄС країн Західних Балкан, Грузії, Молдови й України дасть можливість наблизити ЄС до економічного потенціалу ЄС-28. Водночас не виключається й сценарій входження до складу ЄС країн EFTA (Ісландії, Норвегії, Ліхтенштейна, Швейцарії), заявки яких відкладені або заморожені.