Модели несоосного деформирования в структурном анализе складчатости Украинских Карпат

Виконано структурний аналіз і реконструкцію складчастості Українських (флішових) Карпат за матеріалами (розрізами) середньомасштабних геологічних знімань. Застосовано методичні розробки в рамках теорії вигину і неспіввісності течії. За допомогою моделювання асиметричної складчастості показано, що еф...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2018
Автор: Гончар, В.В.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут геофізики ім. С.I. Субботіна НАН України 2018
Назва видання:Геофизический журнал
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/132658
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Модели несоосного деформирования в структурном анализе складчатости Украинских Карпат / В.В. Гончар // Геофизический журнал. — 2018. — Т. 40, № 1. — С. 78-92. — Бібліогр.: 19 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Виконано структурний аналіз і реконструкцію складчастості Українських (флішових) Карпат за матеріалами (розрізами) середньомасштабних геологічних знімань. Застосовано методичні розробки в рамках теорії вигину і неспіввісності течії. За допомогою моделювання асиметричної складчастості показано, що ефективним методом діагностики є повернення складок у проміжний деформований стан за допомогою зняття неспіввісності течії і статистичного пошуку найімовірнішого орієнтування осі стиснення. Визначено умови виникнення карпатських структур, які можуть бути наслідком як поздовжньо-поперечного вигину, так і горизонтальної неспіввісності течії, накладеної на початково симетричний або асиметричний вигин складок. У рамках моделей неспіввісності деформування встановлено нахил осі стиснення й інтенсивність деформування, що привело в підсумку до спостережуваних складчастих форм, показано специфікацію складок із різних структурнофаціальних зон Карпат за ступенем стислості та асиметрії, наведено їх генетичне тлумачення.