Протикорозійні властивості екстрактів рослинної сировини в розчині соляної кислоти

Розроблена методика ефективної екстракції з кори і стружки дуба (Quercus Robur) та листя чаю (Camellia Sinensis). Вивчено вплив екстрактів на корозійно-електрохімічні властивості сталі 20 в 5%-ій соляній кислоті. Встановлено, що ефективність інгібітора зростає зі збільшенням його концентрації в ро...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2015
Автор: Хабурський, Я.М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України 2015
Назва видання:Фізико-хімічна механіка матеріалів
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/134591
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Протикорозійні властивості екстрактів рослинної сировини в розчині соляної кислоти / Я.М. Хабурський // Фізико-хімічна механіка матеріалів. — 2015. — Т. 51, № 1. — С. 116-121. — Бібліогр.: 11 назв. — укp.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Розроблена методика ефективної екстракції з кори і стружки дуба (Quercus Robur) та листя чаю (Camellia Sinensis). Вивчено вплив екстрактів на корозійно-електрохімічні властивості сталі 20 в 5%-ій соляній кислоті. Встановлено, що ефективність інгібітора зростає зі збільшенням його концентрації в розчині кислоти та підвищенням часу експозиції. За результатами масометричних випроб за різних температур розраховано енергію активації, яка вказує на суттєве утруднення корозійного процесу в інгібованому середовищі. Згідно з електрохімічними розрахунками, адсорбцію обох екстрактів на поверхні сталі можна описати ізотермою Ленгмюра.