Дослідження зносотривкості високоазотних сталей за умов сухого тертя ковзання

Встановлено інтенсивність руйнування високоазотних марганцевих сталей під час сухого тертя кочення з проковзуванням за навантажень від 40 до 60 kg. Під час тертя спостерігали зменшення інтенсивності зношування зі збільшенням навантаження, що пов’язано з припрацюванням матеріалів. Важливим чинником...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2012
Автори: Балицький, О.І., Колесніков, В.О., Еліаш, Я.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України 2012
Назва видання:Фізико-хімічна механіка матеріалів
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/134609
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Дослідження зносотривкості високоазотних сталей за умов сухого тертя ковзання / О.І. Балицький, В.О. Колесніков, Я. Еліаш // Фізико-хімічна механіка матеріалів. — 2012. — Т. 48, № 5. — С. 78-82. — Бібліогр.: 15 назв. — укp.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Встановлено інтенсивність руйнування високоазотних марганцевих сталей під час сухого тертя кочення з проковзуванням за навантажень від 40 до 60 kg. Під час тертя спостерігали зменшення інтенсивності зношування зі збільшенням навантаження, що пов’язано з припрацюванням матеріалів. Важливим чинником, що запобігає інтенсивному зношуванню сплавів, є пасивувальна плівка, яка відновлюється під час тертя за присутності кисню. Під час схоплювання розміри продуктів зношування за навантаження 50 kg становлять 30…50 μm. На поверхні тертя в зонах виривів спостерігають підвищений вміст карбідоутворювальних елементів, що свідчить про інтенсивне руйнування матеріалу біля цих елементів.