Експериментальне дослідження ендотеліальних клітин фетальної печінки людини

Проведено експериментальне дослідження з метою визначення та ідентифікації ендотеліальних клітин-попередників в суспензії фетальної печінки людини 8-10 тижнів гестації. З застосуванням морфологічних, електронно-мікроскопічних, імуноцитохімічних методів та культивування в позаклітинному матриксі за у...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України
Дата:2012
Автори: Петренко, Ю.О., Салютін, Р.В., Репін, Н.В., Петренко, О.Ю.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України 2012
Назва видання:Актуальні проблеми транспортної медицини
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/134673
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Експериментальне дослідження ендотеліальних клітин фетальної печінки людини / Ю.О. Петренко, Р.В. Салютін, Н.В. Репін, О.Ю. Петренко // Актуальні проблеми транспортної медицини. — 2012. — № 3 (29). — С. 75-79. — Бібліогр.: 8 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Проведено експериментальне дослідження з метою визначення та ідентифікації ендотеліальних клітин-попередників в суспензії фетальної печінки людини 8-10 тижнів гестації. З застосуванням морфологічних, електронно-мікроскопічних, імуноцитохімічних методів та культивування в позаклітинному матриксі за умов in vitro доведено що: первинна суспензія клітин фетальної печінки людини містить клітини ендотеліального паростку, які здатні до експресії маркеру ендотелію FLK-1 та формування капіляроподібних структур за умов in vitro. Вбачається перспективним дослідження їх використання клітинної культури фетальної печінки в комплексному лікуванні патологічних станів що супроводжуються ішемічним синдромом (хронічна ішемія, тощо).