Ефективність та токсичність ліпосомної форми цисплатину у хворих на поширений та рецидивний рак яєчника

Мета: вивчення ефективності та переносимості ліпосомної форми цисплатину (ЦП) порівняно з вільним ЦП у хворих на поширений та рецидивний рак яєчника (РЯ) у відкритому рандомізованому дослідженні. Об’єкт і методи: 60 пацієнток віком від 31 до 65 років з РЯ III–IV стадії або рецидивом рандомізован...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2013
Автори: Півнюк, В.М., Носко, М.М., Чехун, В.Ф.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Iнститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р. Є. Кавецького 2013
Назва видання:Онкологія
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/134921
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Ефективність та токсичність ліпосомної форми цисплатину у хворих на поширений та рецидивний рак яєчника / В.М. Півнюк, М.М. Носко, В.Ф. Чехун // Онкологія. — 2013. — Т. 15, № 1. — С. 46-50. — Бібліогр.: 14 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Мета: вивчення ефективності та переносимості ліпосомної форми цисплатину (ЦП) порівняно з вільним ЦП у хворих на поширений та рецидивний рак яєчника (РЯ) у відкритому рандомізованому дослідженні. Об’єкт і методи: 60 пацієнток віком від 31 до 65 років з РЯ III–IV стадії або рецидивом рандомізовані в основну і контрольну групи (по 30 хворих у кожній). В основній групі хворі одержували ліпосомний ЦП (100 мг/м2 , 1-й та 21-й дні), у контрольній — вільний ЦП в такій самій дозі та режимі. Усім пацієнткам вводили також циклофосфамід (500 мг/м2 , 1-й та 21-й дні). Ефективність та токсичність лікування оцінювали за стандартними показниками (шкала ВООЗ та Міжнародного протиракового союзу). Криві виживаності (метод Каплана — Мейєра) порівнювали за допомогою log-rank test. Результати: об’єктивний ефект лікування в основній групі — 90,0%, в контрольній — 70%. У 9 випадках резистентних до вільного ЦП пухлин (прогресування захворювання) лікування пацієнток конт рольної групи продовжили ліпосомним ЦП (100 мг/м2 , 1-й та 21-й дні); об’єктивного ефекту досягнуто у 88,9%. Ремісія після лікування ліпосомним ЦП тривала в середньому 4,5 ± 1,8 міс, тривалість загальної виживаності в основній групі більша порівняно з контрольною групою на 2,06 міс. За рівнем системної токсичності ліпосомний ЦП не перевершував вільну форму ЦП. Висновок: ліпосомна форма ЦП може бути рекомендована при резистентних пухлинах та рецидивах РЯ, особливо у хворих, що вже одержали значну кількість курсів хіміотерапії.