Вплив корозії на приведений опір амперометричного сенсора

Встановлено, що корозія електродів з вентильного металу титану змінює структуру приведеного опору через збільшення внеску омічного опору пасивних плівок на межі метал–розчин. Показано, що за умов низької корозивної агресивності електроліту пасивні плівки на титані монотонно старіють, ущільнюючись і...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2014
Автори: Букет, О.І., Лінючева, О.В., Блуденко, А.В., Нагорний, О.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України 2014
Назва видання:Фізико-хімічна механіка матеріалів
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/135848
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Вплив корозії на приведений опір амперометричного сенсора / О.І. Букет, О.В. Лінючева, А.В. Блуденко, О.В. Нагорний // Фізико-хімічна механіка матеріалів. — 2014. — Т. 50, № 5. — С. 81-86. — Бібліогр.: 6 назв. — укp.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Встановлено, що корозія електродів з вентильного металу титану змінює структуру приведеного опору через збільшення внеску омічного опору пасивних плівок на межі метал–розчин. Показано, що за умов низької корозивної агресивності електроліту пасивні плівки на титані монотонно старіють, ущільнюючись і збільшуючи свій омічний опір. На це вказує температурний коефіцієнт нижче 1%/°С. Помірна й інтенсивна корозія титану у кислих і лужних електролітах супроводжується періодичним (період більше тижня) чергуванням ущільнення і розпушування пасивних шарів. За загальної тенденції до збільшення приведеного опору спостерігали періодичну зміну як його значення, так і температурного коефіцієнта. У сенсорів з високою роздільною здатністю це викликає значну зміну похибки вимірювань з періодом коливань близько одного-двох тижнів. Збільшення температури скорочує період коливань похибки вимірювань і сприяє затуханню цих коливань, викликаних чергуванням лімітувальних стадій струмоутворювального процесу, на фоні зростання приведеного опору пасивних плівок титану.