Досвід застосування пакету FLAC3D для дослідження стійкості підготовчої виробки

Описано досвід використання пакету FLAC3D для геомеханічного моделювання зрушень масиву навколо підготовчої виробки в складних гірничо-геологічних та гірничотехнічних умовах. Пакет враховує початковий стан системи, має великий набір моделей міцності, які можуть застосовуватись для моделювання незвор...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2015
Автор: Назимко, В.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут геотехнічної механіки імені М.С. Полякова НАН України 2015
Назва видання:Геотехнічна механіка
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/135979
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Досвід застосування пакету FLAC3D для дослідження стійкості підготовчої виробки / В.В. Назимко // Геотехнічна механіка: Міжвід. зб. наук. праць. — Дніпропетровск: ІГТМ НАНУ, 2015. — Вип. 125. — С. 178-188. — Бібліогр.: 9 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Описано досвід використання пакету FLAC3D для геомеханічного моделювання зрушень масиву навколо підготовчої виробки в складних гірничо-геологічних та гірничотехнічних умовах. Пакет враховує початковий стан системи, має великий набір моделей міцності, які можуть застосовуватись для моделювання незворотних зрушень масиву гірських порід навколо підготовчої виробки. Найбільш підходящими є наступні моделі: модель Кулона-Мора, яка репрезентує механізм руйнування гірських порід у вигляді зрізу; модифікована модель Кулона-Мора, яка враховує анізотропну пластичність, обумовлену наявністю площин ослаблення масиву з певною орієнтацію у просторі; модель твердіючих/розміцнюючих порід, яка враховує нелінійне розміцнення порід на основі варіації параметрів моделі Кулона-Мора (зчеплення, кута внутрішнього тертя, кута розпушення та межі міцності на розтягування) як функції девіаторних пластичних деформацій; а також модель Хоєка-Брауна, що інкорпорує правило пластичності, яке варіює в залежності від рівня всебічного стиснення. FLAC3D має вбудовану програмну мову FISH, яка дозволяє користувачам розширювати можливості пакету, створювати власні змінні та нові функції, та практично необмежено добавляти свої вдосконалення.