Вплив кристалічної структури на механічні властивості додекаборидів рідкісноземельних металів та цирконію

Вперше визначено модулі нормальної пружності (модуль Юнґа) та зсуву, коефіцієнт поперечної деформації (коефіцієнт Пуассона) гарячопресованих додекаборидів з використанням основних теплових характеристик додекаборидів рідкісноземельних металів і цирконію YB₁₂, TbB₁₂, DyB₁₂, HoB₁₂, ErB₁₂, TmB₁₂, Yb...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2015
Автори: Одінцов, В.В., Корінь, О.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України 2015
Назва видання:Фізико-хімічна механіка матеріалів
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/136234
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Вплив кристалічної структури на механічні властивості додекаборидів рідкісноземельних металів та цирконію / В.В. Одінцов, О.В. Корінь // Фізико-хімічна механіка матеріалів. — 2015. — Т. 51, № 4. — С. 125-130. — Бібліогр.: 16 назв. — укp.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Вперше визначено модулі нормальної пружності (модуль Юнґа) та зсуву, коефіцієнт поперечної деформації (коефіцієнт Пуассона) гарячопресованих додекаборидів з використанням основних теплових характеристик додекаборидів рідкісноземельних металів і цирконію YB₁₂, TbB₁₂, DyB₁₂, HoB₁₂, ErB₁₂, TmB₁₂, YbB₁₂, LuB₁₂, ZrB₁₂ та експериментальних методів статичних і динамічних досліджень. Числові розрахункові і експериментальні значення механічних параметрів збіглися. Модуль пружності додекаборидів у ≈ 2 рази менший, ніж у чистого бору і не зростає, як теоретично передбачено у ряду МеВ₄ → МеВ₆ → МеВ₁₂. Це можна пояснити особливостями будови кристалічної решітки додекаборидних фаз, довжинами зв’язків В–В, Ме–В, Ме–Ме, силами взаємодії між атомами в цих фазах.