Вплив легувальних компонентів на трибокорозійні властивості карбідо-вольфрамових керметів

Досліджено корозійні і трибокорозійні характеристики карбідо-вольфрамових композитів, легованих графітом, карбідами хрому і ванадію в 3% NaCl. Показано, що додавання графіту в кількості 2...4% до складу композита ВН20 інтенсифікує локальні корозійні процеси, оскільки його включення є додатковими ка...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2015
Автори: Похмурський, В.І., Василів, Х.Б., Винар, В.А., Довгуник, В.М., Ковальчук, І.В., Хлопик, О.П.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України 2015
Назва видання:Фізико-хімічна механіка матеріалів
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/136259
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Вплив легувальних компонентів на трибокорозійні властивості карбідо-вольфрамових керметів / В.І. Похмурський, Х.Б. Василів, В.А. Винар, В.М. Довгуник, І.В. Ковальчук, О.П. Хлопик // Фізико-хімічна механіка матеріалів. — 2015. — Т. 51, № 6. — С. 105-111. — Бібліогр.: 11 назв. — укp.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Досліджено корозійні і трибокорозійні характеристики карбідо-вольфрамових композитів, легованих графітом, карбідами хрому і ванадію в 3% NaCl. Показано, що додавання графіту в кількості 2...4% до складу композита ВН20 інтенсифікує локальні корозійні процеси, оскільки його включення є додатковими катодними ділянками. Це погіршує трибокорозійну поведінку сплавів, у тому числі легованих карбідами хрому і ванадію, оскільки корозійні процеси в зоні контакту призводять до викришування карбідних включень, які в подальшому відіграють роль абразиву. Виявлено високу зносотривкість пари тертя (ВН20 + 1% VC)–(ВН20 + 1% Cr₃C₂) у 3% NaCl. Після тертя спостерігається зниження густини струму корозії на обох контактуючих поверхнях практично на порядок, що свідчить про формування вторинних структур, які забезпечують захист від корозії.