Вплив попереднього оксидування на корозійну тривкість феритно-мартенситних сталей у розплаві свинцю

Досліджено вплив попереднього оксидування (800°С, 24 h) сталей феритно-мартенситного класу (конструкційної EП823 і дисперсійно зміцненої оксидами Fe–14Cr) на корозійну тривкість у кисневмісному розплаві свинцю (10–6…10–7 wt.% O) під час витримки при 650°С упродовж 500 h. За витримки неоксидованих...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2015
Автори: Яськів, O.І., Єлісєєва, O.І., Хархаліс, A.Я., Кухар, I.С.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України 2015
Назва видання:Фізико-хімічна механіка матеріалів
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/136260
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Вплив попереднього оксидування на корозійну тривкість феритно-мартенситних сталей у розплаві свинцю / O.І. Яськів, O.І. Єлісєєва, A.Я. Хархаліс, I.С. Кухар // Фізико-хімічна механіка матеріалів. — 2015. — Т. 51, № 6. — С. 93-99. — Бібліогр.: 10 назв. — укp.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Досліджено вплив попереднього оксидування (800°С, 24 h) сталей феритно-мартенситного класу (конструкційної EП823 і дисперсійно зміцненої оксидами Fe–14Cr) на корозійну тривкість у кисневмісному розплаві свинцю (10–6…10–7 wt.% O) під час витримки при 650°С упродовж 500 h. За витримки неоксидованих сталей у кисневмісному свинці на поверхні формується окалина з багатошаровою структурою: для сталі ЕП823 на основі шпінелі (Fe, Cr)₃O₄ зі збільшенням вмісту хрому в напрямку до матриці та острівковим утворенням на поверхні (Fe, Cr)₂O₃, а для дисперсійно зміцненої оксидами сталі – зі зовнішнього підшару магнетиту Fe₃O₄ та внутрішнього підшару Me₂O₃ (Me = Fe, Cr). Встановлено, що попереднє оксидування сталей призводить до інтенсифікації дифузії хрому до поверхні і сприяє формуванню оксидного шару на основі хромовмісної шпінелі Ме₃О₄ (Ме = Fe + Cr). Під час витримки оксидованих сталей у свинці виявлено структурну перебудову попередньо сформованих оксидних шарів: для сталі ЕП823 з (Fe, Cr)₃O₄ до Cr₂O₃, для дисперсійно зміцненої сталі – з (Cr, Fe)₃O₄ до (Cr, Fe)₂O₃.