Новітні розробки в галузі гігієни і токсикології полімерних та синтетичних матеріалів транспортного призначення

Інформаційний пошук за темою і матеріали власних досліджень підтверджують той факт, що практично всі ПМ транспортного призначення містять хімічні сполуки, які систематично виділяються в процесі синтезу, переробки та експлуатації виробів, забруднюючи виробничу і природне середовище, питну воду, проду...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2012
Автори: Шафран, Л.М., Тимошина, Д.П., Басалаєва, Л.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України 2012
Назва видання:Актуальні проблеми транспортної медицини
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/136454
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Новітні розробки в галузі гігієни і токсикології полімерних та синтетичних матеріалів транспортного призначення / Л.М. Шафран, Д.П. Тимошина, Л.В. Басалаєва // Актуальні проблеми транспортної медицини. — 2012. — № 4 (30). — С. 16-26. — Бібліогр.: 51 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Інформаційний пошук за темою і матеріали власних досліджень підтверджують той факт, що практично всі ПМ транспортного призначення містять хімічні сполуки, які систематично виділяються в процесі синтезу, переробки та експлуатації виробів, забруднюючи виробничу і природне середовище, питну воду, продукти харчування і негативно впливають на здоров’я працюючих у виробництві ПМ, при експлуатації транспорту і пасажирів транспортних засобів. На основі комплексних лабораторних хімікоаналітичних і токсикологічних досліджень 241 нових полімерних матеріалів транспортного призначення, 112 полімерів на токсичність продуктів горіння, а також натурних санітарно-хімічних і гігієнічних досліджень на 27 об’єктах автомобільного, залізничного, міського громадського та морського транспорту вивчений склад, кількісні показники міграції для встановлення механізмів комбінованої дії летючих хімічних компонентів полімерів як основи вдосконалення нормативної і критеріально+методичної бази гігієнічної регламентації. Для цілей гігієнічної регламентації розроблено проект методичних вказівок «Токсиколого-гігієнічної оцінка комбінованного дії полімерних матеріалів транспортного призначення в експерименті».