Сучасна концепція запобігання та зниження інвалідності внаслідок локального (військового) конфлікту

Однією з актуальних медико-соціальних проблем сучасного суспільства та держави є профілактика інвалідності внаслідок локальних військових конфліктів, що відображається у відповідних документах МОЗ України, законодавчих державних актах. Пріоритетом державної політики щодо учасників локальних військов...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2015
Автор: Кириченко, А.Г.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України 2015
Назва видання:Актуальні проблеми транспортної медицини
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/136674
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Сучасна концепція запобігання та зниження інвалідності внаслідок локального (військового) конфлікту / А.Г. Кириченко // Актуальні проблеми транспортної медицини. — 2015. — № 3, т. 2 (41-ІІ). — С. 74-78. — Бібліогр.: 7 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Однією з актуальних медико-соціальних проблем сучасного суспільства та держави є профілактика інвалідності внаслідок локальних військових конфліктів, що відображається у відповідних документах МОЗ України, законодавчих державних актах. Пріоритетом державної політики щодо учасників локальних військових конфліктів є реабілітація як система заходів (медичних, психологічних, педагогічних, соціальноекономічних, професійних), спрямованих на усунення або найбільш повну компенсацію обмежень життєдіяльності, викликаних порушенням здоров’я зі стійким розладом функцій організму, з метою відновлення соціального та професійного статусу, інтеграції його в суспільство. В організації профілактики та реабілітації інвалідів внаслідок локальних військових конфліктів в рамках державної політики є достатньо багато невирішених питань та завдань. Для досягнення результату з урахуванням розроблених стандартів і об’єктивних індикаторів якості, виявлення різноманітних відхилень у функціонуванні медико-соціальної допомоги обґрунтовано концепцію запобігання та зниження інвалідності шляхом розробки оптимізованої моделі медико-соціальної та психологічної допомоги.