Використання методів механічного резонансу для виявлення пошкодженості сталей парогонів після експлуатації

Лінійні та нелінійні методи механічного резонансу використано для виявлення пошкодженості сталей після ∼7⋅10⁴...2,45⋅10⁵ h експлуатації в парогонах теплоелектроцентралі. Визначено швидкість звуку, декремент коливань і його залежність від амплітуди максимальних циклічних напружень, а також залежність...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2013
Автор: Вдовиченко, О.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України 2013
Назва видання:Фізико-хімічна механіка матеріалів
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/136840
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Використання методів механічного резонансу для виявлення пошкодженості сталей парогонів після експлуатації / О.В. Вдовиченко // Фізико-хімічна механіка матеріалів. — 2013. — Т. 49, № 4. — С. 40-47. — Бібліогр.: 20 назв. — укp.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Лінійні та нелінійні методи механічного резонансу використано для виявлення пошкодженості сталей після ∼7⋅10⁴...2,45⋅10⁵ h експлуатації в парогонах теплоелектроцентралі. Визначено швидкість звуку, декремент коливань і його залежність від амплітуди максимальних циклічних напружень, а також залежність резонансної частоти коливань консольно закріпленого стрижневого зразка від амплітуди деформації. Виявлено, що декремент коливань матеріалів після експлуатації вищий, ніж у стані постачання, а залежність його від амплітуди напружень посилюється. Зафіксовано, що матеріалу після експлуатації властива нелінійна пружна поведінка, яка проявляється у спотворенні резонансної кривої і залежності резонансної частоти від амплітуди. Встановлена лінійна залежність резонансної частоти від амплітуди деформації, яка корелює з такою самою для декременту коливань. Підтверджено перспективність нелінійних методів для виявлення пошкоджень у парогонах.