До питання евакуації природного газу з дефектних ділянок магістральних газопроводів

Основу ефективності капітальних і планових ремонтів магістральних газопроводів складає скорочення витрат. Істотною складовою витрат є газ, який стравлюється з газопроводів, які виводяться у ремонт, в атмосферу, а також витрати на сплату за вплив стравлювання газу на навколишнє середовище. З метою зн...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2016
Автори: Мацук, З.М., Бунько, Т.В., Сафонов, В.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут геотехнічної механіки імені М.С. Полякова НАН України 2016
Назва видання:Геотехнічна механіка
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/136920
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:До питання евакуації природного газу з дефектних ділянок магістральних газопроводів / З. М. Мацук, Т. В. Бунько, В. В. Сафонов // Геотехнічна механіка: Міжвід. зб. наук. праць. — Дніпропетровск: ІГТМ НАНУ, 2016. — Вип. 127. — С. 217-225. — Бібліогр.: 6 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Основу ефективності капітальних і планових ремонтів магістральних газопроводів складає скорочення витрат. Істотною складовою витрат є газ, який стравлюється з газопроводів, які виводяться у ремонт, в атмосферу, а також витрати на сплату за вплив стравлювання газу на навколишнє середовище. З метою зниження втрат під час планових ремонтів і обслуговування магістральних газопроводів пропонується технологія відкачування природного газу з ділянок магістральних газопроводів, виведених з роботи на період ремонту з використанням мобільних газоперекачуючих агрегатів, призначених для евакуації природного газу, який залишається у ділянці газопроводу, який виводиться з експлуатації, шляхом перекачування його в газопровід, що проходить паралельно, або за відключаючий запорний кран по ходу (проти ходу) газу. Охарактеризовано патенти на корисну модель, отримані з метою рішення цієї задачі. Потенціал економії природного газу під час використання запропонованих технологій на об ́єктах нафтогазової промисловості, може досягти 100 млн. м³ на рік і більше.